...

SEO straipsnai - kam jie reikalingi?

SEO straipsniai

Kas yra SEO straipnis?

SEO straipsniai – tai svarbi optimizacijos dalis, kurioje talpinamas kokybiškas turinys ir tam tikri jūsų svetainei reikalingi raktažodžiai. Tai tekstas padedantis optimizuoti internetinės svetainės išorę arba vidų. Vienu atveju straipsniai talpinami optimizuojamoje svetainėje, kitu atveju – išoriniuose portaluose. Be kokybiško turinio paieškos sistemos neturi ko reitinguoti paieškos rezultatuose. SEO straipsniai yra labai svarbūs, jei norite tapti labiau matomi pagrindinėse paieškos sistemose.

Kaip rašomi SEO straipsniai?

Pasirenkama tema

Atliekama raktažodžių paieška

Surenkama informacija straipsniui

Struktūruojamas turinys

Straipsnis optimizuojamas paieškos varikliams

Kodėl reikia SEO straipsnių?

1. „Google” egzistuoja dėl žiniatinklio turinio

Tinklalapiai, įskaitant straipsnius, yra tai, ką tokios paieškos sistemos kaip „Google” saugo savo indekse (plačiau skaityti: SEO paslaugos). Kai kas nors atlieka paiešką, variklis analizuoja užklausą ir suderina ją su svarbiausiais indeksuotais elementais. Be šių tinklalapių „Google” neturėtų ką rodyti naudotojams savo paieškos rezultatuose.

2. „Google” algoritmas nuolat tampa vis išmanesnis, tačiau jam vis dar reikia pagalbos

SEO straipsnis optimizuojamas paieškai, kad padėtų paieškos sistemoms geriau suprasti, apie ką yra kalbama. Taip padidėja tikimybė, kad jis bus laikomas tinkamu užklausai ir bus rodomas pirmajame paieškos rezultatų puslapyje.

3. Paieška gali turėti įtakos jūsų pajamoms

Organinės paieškos kanalas vidutiniškai lemia daugiau nei 50 proc. svetainės lankytojų srauto. Organinė paieška taip pat lemia iki 59 proc. pajamų, palyginti su kitais kanalais.

4. Galite įrodyti savo kompetenciją ir autoritetą tam tikra tema

„Google” labiau vertina svetaines, turinčias didelę kompetenciją ir autoritetą, o gerai parašytas straipsnis yra vienas iš pagrindinių būdų tai įrodyti.

5. Sužavėkite savo tikslinę auditoriją

SEO straipsniai gali lemti tokius dalykus kaip pakartotiniai apsilankymai jūsų svetainėje, daugiau laiko jūsų svetainėje, praleisto peržiūrint kitą turinį ir konversijos.

Tikėtina, kad įtikinamo ir naudingo turinio kūrimas turės didesnę įtaką jūsų svetainei nei bet kuris kitas čia aptartas veiksnys. Vartotojai atpažins gerą turinį, kai jį pamatys ir greičiausiai norės nukreipti į jį kitus vartotojus. 

6. Aplenkite savo konkurentus paieškos rezultatuose

Paieškos optimizuotame straipsnyje naudojami duomenys, kad jis būtų geresnis. Sužinokite, ką ta pačia tema daro geriausiai įvertintas turinys. Tada galėsite jį pasiekti arba pranokti.

SEO straipsnių specifika

SEO straipsniai padės jūsų svetainei tapti labiau matoma paieškos sistemose. Norint to pasiekti į pagalbą pasitelkiami raktiniai žodžiai. Tai paieškos frazės, kurias žmones įveda ieškodami informacijos internete. Pavyzdžiui, jei skaitytojas nori sužinoti apie jūrų kiaulytes, jis gali naudoti raktažodį jūrų kiaulytės. Jei jis nori nupirkti gėlių draugei Vilniuje, tai gali būti gėlių parduotuvės Vilniuje. 

Atsižvelgiant į tai, kaip paieškos sistemos skaito puslapius, SEO rašytojai turėtų naudoti raktažodžių frazes tiksliai taip, kaip jos pateikiamos straipsnio instrukcijose. Jei instrukcijose reikalaujama frazės gėlių parduotuvės Vilniuje, norint, kad ji būtų veiksmingiausia, reikia įtraukti visą frazę.

Reikia naudoti kuo daugiau raktažodžių, bet tuo pačiu metu skambėti natūraliai. Nors norite, kad raktažodžiai būtų rodomi jūsų turinyje, nenorite, kad jie būtų įterpti nepatogiai ir per daug kartų. Tai vadinama per dideliu optimizavimu ir gali pakenkti svetainės pozicijoms. Galima būtų vadovautis taisykle, kad maždaug 300-400 žodžių apimties straipsnyje turėtumėte siekti 5-7 raktinių žodžių frazių ir niekada neįtraukti raktinių žodžių daugiau nei dešimt kartų.

Pagrindiniai kriterijai, kaip išlaikyti SEO straipsnį įdomų vartotojui ir optimizuoti paieškos varikliams:

  • Naudoti antraščių hierarchiją H1,H2,H3…;
  • Rašyti žmonėms, ne paieškos varikliams;
  • Nenaudoti didelių teksto blokų, turinį skaidyti pastraipomis po 3-7 sakinius;
  • Naudoti paveikslėlius;
  • Įterpti infografikus;
  • Naudoti punktus ir papunkčius;
  • Įterpti meta duomenis;
  • Nuotraukų pavadinimai ir ALT tekstai turi turėti raktažodį;
  • Panaudoti vidines ir išorines nuorodas.

Kaip mes galime jums padėti?

„Google” nori, kad pirmajame puslapyje esantys paieškos rezultatai turėtų kompetencijos elementą. Taip yra todėl, kad „Google” nori, jog naudotojai būtų patenkinti jos rezultatais. Kokybiškas turinys užtikrina, kad ir jūsų auditorija bus patenkinta.  

Mes išanalizuosime jūsų svetainę, rasime tinkamiausius raktažodžius, padėsiančius vartotojams jus pasiekti greičiau ir sukursime kokybiškus SEO straipsnius. Padėsime jūsų svetainei tapti labiau matoma paieškos sistemose ir pritraukti  naujų vartotojų, kurie sugrįš vėl ir vėl.