fbpx ...

Geriausios turinio valdymos sistemos (TVS) 2023

Norite susikurti svetainę, tačiau nežinote kokia TVS išsirinkti?

TVS (turinio valdymo sistemos) leidžia vartotojui susikurti internetinę svetainę be itin gilių programavimo žinių. Yra daug skirtingų TVS, todėl prieš pradedant kurti svetainę reiktų aiškiai nuspręsti kas joje bus talpinama, ar tai bus reprezentacinė asmeninė ar įmonės svetainė, portfolio, tinklaraštis ar galbūt el. parduotuvė

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip geriausiai išsirinkti turinio valdymo sistemą jūsų poreikiams, jų pliusus ir minusus, bei palyginsime vieną su kita.

Kas yra turinio valdymo sistemos (TVS)

TVS platforma (turinio valdymo sistemos platforma) – tai programinė įranga, leidžianti nesudėtingai valdyti turinį ir kurti svetainę.

Dauguma žmonių tikriausiai galvoja, jog sukurti internetinei svetainei reikalingos geros HTML, CSS bei JS kodavimo žinios, tačiau taip nėra. IT specialistai kuria šias platformas, kad žmonės neturintys gerų kodavimo įgudžių galėtų nesudėtingai sukurti internetines svetaines.

Tačiau jeigu jūs mokate programuoti yra ir kūrėjams draugiškos TVS platformos.

Kaip pasirinkti geriausią TVS platformą savo svetainei

Yra daugybė skirtingų TVS platformų, tad kurią iš jų turėtumėte pasirinkti? Prieš pereidami prie TVS platformų palyginimo, štai ko turėtumėte ieškoti geroje TVS.

Naudojimo paprastumas

Norite tokios TVS, kurioje būtų lengva kurti ir redaguoti turinį. Dažnai tai reiškia, kad turi būti „drag and drop” sąsaja, kad puslapius galėtumėte papildyti įvairiais elementais.

Turinys turėtų būti lengvai valdomas ir koreguojamas.

Dizaino parinktys

TVS programinė įranga turėtų pasiūlyti daugybę svetainių dizaino šablonų, iš kurių galėtumėte rinktis. Ji taip pat turėtų leisti lengvai pritaikyti šiuos dizainus pagal savo poreikius (geriausia – nerašant kodo).

Duomenų perkėlimas

Puikioje TVS platformoje turėtų būti įrankių, kad galėtumėte lengvai eksportuoti duomenis ir perkelti juos kitur.

Pavyzdžiui, vėliau galite nuspręsti pasirinkti kitą platformą arba kitą duomenų talpinimo bendrovę. Patogus duomenų perkėlimas jums sutaupis daug laiko ir pinigų.

Įskiepiai ir priedai

Ne visos svetainės yra vienodos. Todėl neįmanoma, kad bet kurioje TVS platformoje būtų įdiegtos visos funkcijos, kurios atitiktų kiekvienos svetainės lūkesčius.

Šią problemą išsprendžia plėtiniai ir priedai. Tai atskira programinė įranga, kurią galite tiesiog įdiegti į savo TVS programinę įrangą, kad prireikus išplėstumėte jos funkcijas ir pridėtumėte naujų. Galvokite apie juos kaip apie TVS platformos programas.

Pagalbos ir klientų aptarnavimo galimybės

Nors TVS platformų tikslas – kuo paprasčiau sukurti svetainę, vis tiek gali kilti klausimų. Sužinokite, kokią pagalbą galima gauti, jei užstrigtumėte.

Kai kurie TVS paslaugų teikėjai turi tik keletą dažniausiai užduodamų klausimų ir klientų aptarnavimo komandą, kuri reaguoja labai lėtai. Kiti turės didelę palaikančią bendruomenę, kuri gali jums padėti bet kuriuo paros metu.

Kiek tai kainuoja?

Kai kurios TVS platformos yra visiškai nemokamos. Kitos ima mėnesinį mokestį. Net ir nemokamose TVS platformose dažnai reikės mokėti už trečiųjų šalių plėtinius, dizainą ir (arba) duomenų talpinimo paslaugas.

Prieš pasirinkdami TVS pasistenkite kuo daugiau sužinoti apie kainas, kad nepatirtumėte nemalonių staigmenų.

Atsižvelgdami į šiuos dalykus, apžvelkime geriausias TVS platformas, iš kurių galite rinktis.

WordPress.org yra geriausias pasirinkimas tarp geriausių TVS platformų. Tai populiariausia pasaulyje TVS programinė įranga, kuria naudojasi apie 43 % visų interneto svetainių.

Pliusai

  • „WordPress“ suteikia lankstumo ir laisvės kurti bet kokią svetainę (internetinę parduotuvę, tinklaraštį, asmeninę svetainę ir t. t.).
  • Jis nereikalauja jokių techninių įgūdžių ar kodavimo žinių.
  • Naudojant „WordPress“ blokų redaktorių labai lengva kurti puikiai atrodančius svetainės puslapius.
  • Turite visišką laisvę uždirbti pinigus internete iš savo svetainės bet kokiu norimu būdu.
  • Yra tūkstančiai mokamų ir nemokamų „WordPress” temų ir įskiepių. Jie leidžia į svetainę pridėti įvairių naudingų priedų, pavyzdžiui, kontaktų formų, nuotraukų galerijų ir dar daugiau.
  • „WordPress“ tikrai gerai pritaikytas optimizavimui paieškos sistemoms (SEO). Lengva sukurti SEO tinkamus URL adresus, kategorijas ir žymas savo įrašams. Taip pat galite rinktis iš daugybės SEO įskiepių, kurie padės jums padaryti daugiau.
  • „WordPress“ turi didžiulę ir palaikančia bendruomenę, nes tai atvirojo kodo TVS. Visada galite rasti pagalbos „Facebook“ grupėse, forumuose ir t.t.
  • „WordPress“ siūlo daug plėtinių galimybių, todėl tai yra ideali TVS platforma tiek pradedantiesiems, tiek kūrėjams.
  • „WordPress“ leidžia visą turinį atsisiųsti XML formatu, todėl ateityje bus lengva pereiti prie kitos sistemos, jei nuspręsite tai padaryti.

Trūkumai

  • Turėsite užsisakyti duomenų talpinimo paslaugą (hostingą) ir domeną, be to, būsite atsakingi už tokių dalykų, kaip saugumas ir atsarginės kopijos, valdymą ir priežiūrą.
  • Kadangi „WordPress“ siūlo tiek daug parinkčių ir lankstumo, kartais pradedantiems dirbti gali būti šiek tiek baugu. Štai kodėl daugelis pradedančiųjų naudoja „WordPress” puslapių kūrimo įskiepius „drag & drop“.

Kaina

Pats „WordPress“ nieko nekainuoja. Tačiau jums reikės domeno (vidutiniškai apie 10 eurų per metus) ir duomenų talpinimo paslaugos hostingo sistemoje, kurioje gali veikti „WordPress“ (paprastai nuo 8,99 eurų per mėnesį).

Jei reikia pagalbos pradedant kurti „WordPress“ svetainę, susisiekite su mumis, mes galime jus pakonsultuoti.

"HubSpot" TVS

„HubSpot“ TVS yra visiškai integruota turinio valdymo sistema, specialiai sukurta rinkodaros specialistams ir verslo savininkams.

Kadangi ji sukurta ant „HubSpot“ CRM platformos, apimančios įvairias rinkodaros automatizavimo, pardavimo, aptarnavimo ir veiklos priemones, CMS Hub yra idealus sprendimas augančioms įmonėms, taip pat didelėms įmonėms, ieškančioms „viskas viename” sistemos savo svetainei valdyti.

Privalumai

  • HubSpot svetainių kūrėją lengva naudoti, net jei neturite beveik jokių techninių įgūdžių. Jų drag-and-drop redaktorius, integruotos SEO priemonės ir kontaktų priskyrimas – visa tai leidžia lengvai kurti ir optimizuoti žiniatinklio turinį.
  • Jie turi išmaniojo turinio funkcijų, leidžiančių pritaikyti svetainės puslapį konkretiems lankytojams arba didesniems segmentams.
  • Kūrėjams skirtos beserverinės funkcijos, lanksčios temų parinktys ir patogūs valdymo įrankiai, todėl galite greičiau atlikti pakeitimus.
  • CMS Hub turi integruotas saugumo funkcijas – įskaitant pasaulinį CDN ir žiniatinklio programų ugniasienę, kad jūsų svetainė būtų apsaugota nuo DDoS atakų, įsilaužėlių ir kitų anomalijų.
  • HubSpot CMS sklandžiai integruojama su jų el. pašto rinkodaros priemone ir pardavimų CRM, todėl galite supaprastinti savo veiklos darbo eigą.

Trūkumai

  • Nėra nemokamos versijos, tačiau jie siūlo nemokamą bandomąją versiją.
  • HubSpot CMS nėra taip gerai pritaikyta e. parduotuvių svetainėms. Gera žinia ta, kad ji lengvai integruojama su „WordPress“ ir „WooCommerce“.

Kaina

CMS Hub turi tris planus: Starter, Professional and Enterprise.

Starter planas kainuoja 41 € per mėnesį ir turi visas funkcijas, kurių reikia norint sukurti visiškai veikiančią svetainę. Aukštesnės pakopos geriau tinka sudėtingesnėms žiniatinklio programoms su dinamišku personalizavimu ir vidinių procesų kūrimu.

„WooCommerce“ yra populiariausia elektroninės prekybos platforma pasaulyje. Ji tikrai lanksti ir lengvai valdoma.

Pati „WooCommerce“ techniškai nėra TVS platforma. Vietoj to ji veikia kaip „WordPress“ įskiepis, todėl, norėdami įdiegti „WooCommerce“, savo svetainėje turite turėti „WordPress”.

Tačiau, jei tai būtų TVS platforma, pagal W3Techs duomenis, ji užimtų 5,8 % rinkos. Būtent tiek procentų visų pasaulio svetainių ją naudoja.

Privalumai

  • „WooCommerce“ galima įsigyti kaip nemokamą programinę įrangą, tačiau norint pradėti dirbti, jums reikės „WooCommerce“ hostingo ir domeno.
  • Yra daugybė „WooCommerce“ temų, todėl labai lengva sukurti, kad svetainė atrodytų taip, kaip norite.
  • „WooCommerce“ turi daug prieinamų plėtinių (vadinamųjų „WooCommerce“  įskiepių), kurie leidžia pridėti papildomų funkcijų prie svetainės.
  • Naudodami „WooCommerce“  galite pardavinėti fizinius arba skaitmeninius produktus. Galite net pardavinėti partnerių produktus naudodami partnerių nuorodas (drophsipping).
  • Naudodamiesi „WooCommerce“ galite visiškai valdyti likučius, todėl lengva sekti, ką turite sandėlyje.
  • Pagal nutylėjimą „WooCommerce“ įdiegtos „PayPal” ir „Stripe” mokėjimų funkcijos. Taip pat galite pridėti bet kokius kitus mokėjimo vartus naudodami plėtinius ir priedus. Lietuvoje lengviausiai įdiegiamas ir populiariausias yra „Paysera“ atsiskaitymo būdas.

Trūkumai

  • „WooCommerce“  yra daug įvairių parinkčių, o tai gali šiek tiek gąsdinti, kai esate naujokas kuriant svetainę.
  • Techniškai „WooCommerce“  veikia su bet kuria „WordPress” tema, tačiau galbūt norėsite laikytis specialiai „„WooCommerce“  sukurtų temų, kad gautumėte platesnį palaikymą.

Kainodara

Pats „WooCommerce“  įskiepis yra nemokamas, tačiau gali tekti mokėti už papildomus internetinės parduotuvės įskiepius ir plėtinius.

Taip pat reikės mokėti už domeną ir hostingą.

„Shopify“ yra dar viena „viskas viename” TVS platforma. Jums nereikės pirkti hostingo, diegti jokios programinės įrangos ar tvarkyti tokių dalykų kaip atnaujinimai ir atsarginės kopijos.

Joje yra paprasta „Drag and Drop“ funkcija. „Shopify“ turi fizinės parduotuvės pardavimų integraciją, o tai puiku, jei turite ne tik internetinę, bet ir fizinę parduotuvę.

Privalumai

  • Galite priimti kreditines ir debetines korteles naudodamiesi integruotu „Shopify“ mokėjimo sprendimu „Shopify“ Payments”. „PayPal“ taip pat įtrauktas kaip vienas iš „Shopify“ numatytųjų mokėjimo paslaugų teikėjų.
  • Yra daug „Shopify“ skirtų plėtinių ir temų. Galite įsigyti trečiųjų šalių „Shopify“ programėlių, kurios leidžia pridėti įvairių funkcijų prie jūsų internetinės parduotuvės.
  • Jums nereikia atsinaujinti, jei pardavimai viršija tam tikrą sumą dolerių, kaip tai daroma naudojant „BigCommerce“.
  • „Shopify“ teikia visą parą veikiantį klientų aptarnavimą el. paštu, telefonu ir net „Twitter“. 

Trūkumai

  • Jūsų išlaidos gali būti gana didelės, ypač jei norite į savo parduotuvę įtraukti daug trečiųjų šalių programėlių.
  • Gali būti, kad norėsite pridėti funkcijų, kurių paprasčiausiai nėra: „Shopify“ programos yra labiau ribotos nei, pavyzdžiui, „WordPress“ įskiepiai.

Kaina

„Shopify“ kainų planai yra panašūs į „BigCommerce“ kainų planus. Tačiau yra vienas esminis skirtumas. „Shopify“ nereikalauja pereiti prie kito plano pagal tam tikrą pardavimų dolerių sumą.

Pigiausias planas yra 29 JAV doleriai per mėnesį. Brangiausias – 299 JAV doleriai  per mėnesį ir apima daugiau funkcijų. Jei mokate iš anksto už metus, gaunate nuolaidą.

„BigCommerce“ taip pat turi integruotą hostingą ir kartais yra vadinama „viskas įskaičiuota“ TVS. Su ja lengva pradėti dirbti, jei esate pradedantysis. Ji taip pat rūpinasi jūsų saugumu ir atsarginių kopijų kūrimu.

Privalumai

  • Yra bandomasis planas, todėl prieš įsipareigodami galite išbandyti „BigCommerce“.
  • Galite naudoti nemokamą „BigCommerce“ domeno vardą, kuris atrodys panašiai kaip mystore.mybigcommerce.com, arba galite nusipirkti savo pasirinktą domeno vardą.
  • Per „BigCommerce“ galite priimti mokėjimus įvairiais būdais. Klientai gali naudotis skaitmeninėmis piniginėmis, tokiomis kaip „PayPal“, „Apple Pay“ ir „Amazon Pay“, arba mokėti kredito ar debeto kortele.
  • „BigCommerce“ turi palaikymo parinktis, kurias galite pasiekti tiesiai iš savo prietaisų skydelio 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Tai – tiesioginiai pokalbiai, el. paštas, telefoniai skambučiai, bendruomenės palaikymas ir kt.
  • Jei norite, galite naudoti „BigCommerce“ su „WordPress“ – taip galėsite pasinaudoti geriausiais abiejų TVS platformų privalumais.

Trūkumai

  • „BigCommerce“ nesuteikia tiek daug galimybių kontroliuoti savo parduotuvę kaip „WooCommerce“. Yra ribotas temų ir integracijų skaičius, o tai gali sulaikyti jus nuo galimybės naudotis trečiųjų šalių paslaugomis savo verslui plėtoti.
  • Kai jūsų pardavimai per metus pasieks tam tikrą ribą, būsite automatiškai perkelti į kitą kainų plano lygį. Tai jums gali būti sudėtinga, jei turite daug išlaidų.

Kaina

Norėdami naudotis „BigCommerce“ turite mokėti mėnesinę prenumeratą, o tai reiškia, kad ji nėra tokia ekonomiška kaip kai kurie kiti sprendimai. Naudodamiesi visais planais, galite šiek tiek sutaupyti mokėdami iš anksto kasmet, o ne kas mėnesį.

Pigiausias kainų planas, „Standard“, kainuoja 29,95 JAV dolerio per mėnesį, kai pardavimai neviršija 50 tūkst. dolerių per metus. Brangiausias yra planas „Pro“ – 249,85 USD/mėn. ir juo galėsite padengti iki 400 tūkst. USD pardavimų. Po to turėsite įsigyti individualų planą Enterprise.

Wix

„Wix“ yra populiari TVS platforma, nors ji turi tam tikrų apribojimų. Dažnai sulaukiame skaitytojų, kurie klausia, kaip pereiti nuo „Wix“ prie „WordPress“, nes kiekvienas protingas verslo savininkas žino, kad „WordPress“ neabejotinai yra geresnė už „Wix“.

Vis dėlto „Wix“ yra patogi pradedantiesiems, todėl gali būti verta ją apsvarstyti. Ji taip pat siūlo nemokamą planą.

Privalumai

  • Dėl „Wix“ „drag and drop“ funkcijos labai lengva kurti puslapius, kurie atrodo taip, kaip norite. Galite pasirinkti bet kurią puslapio dalį ir pradėti ją redaguoti.
  • „Wix“ yra daugybė iš anksto paruoštų šablonų, iš kurių galite rinktis. Jie yra visiškai prisitaikantys, todėl puikiai atrodo mobiliuosiuose telefonuose ir kompiuteriuose.
  • Į svetainę galite pridėti daugybę programėlių iš „Wix App Market“. Jos veikia panašiai kaip „WordPress“ įskiepiai ir suteikia svetainei naujų funkcijų.

Trūkumai

  • Pasirinkę „Wix“ šabloną, negalėsite jo pakeisti kitu. Tai gali reikšti, kad įstrigsite su ne visai jūsų svetainei tinkamu maketu.
  • „Wix“ svetainėje negalite vykdyti elektroninės parduotuvės, nebent pereisite prie mokamo plano, o net ir tada mokėjimus galite priimti tik naudodami „PayPal“ arba „Authorize.net“.
  • „Wix“ neleidžia lengvai atsisiųsti duomenų ir jų eksportuoti. Galite atsisiųsti savo tinklaraščio įrašus (tačiau ne paveikslėlius) ir juos perkelti, tačiau jei svetainėje turite puslapių, juos reikės nukopijuoti ir įklijuoti rankiniu būdu. Turime išsamias instrukcijas, kaip perkelti „Wix“ svetainę į „WordPress“.
  • Jei naudojate nemokamą planą, turėsite „Wix“ firminį domeno vardą ir reklamą svetainėje. Skelbimai uždirba pinigus „Wix“, o ne jums.

Kaina

Jei jus tenkina „Wix“ prekės ženklo domeno vardas ir svetainėje veikiantys skelbimai, galite naudoti „Wix“ nemokamai. Mokami planai suteikia daugiau lankstumo ir prasideda nuo 10 € per mėnesį (mokama iš anksto kasmet).

Jei norite priimti mokėjimus internetu, reikės mokėti 17 € per mėnesį ar daugiau (vėlgi iš anksto kasmet).

PrestaShop

„PrestaShop“ yra atvirojo kodo elektroninės komercijos TVS platforma. Ją talpinate patys, todėl galite įdiegti bet kurioje ją palaikančioje hostingo įmonėje. 

Privalumai

  • Yra didelė „PrestaShop“ bendruomenė. Ją sudaro oficialus forumas, kuriame dalijamasi patarimais ir pamokomis, taip pat daug kitų grupių.
  • Augant parduotuvei jums nereikės papildomai mokėti (nebent reikės atnaujinti prieglobos planą).
  • Yra daugybė „PrestaShop“ modulių, todėl galite lengvai pridėti naujų funkcijų.
  • Pradėti dirbti su „PrestaShop“ daug nekainuoja, ypač jei naudojate pigų bendrojo naudojimo prieglobos planą.

Trūkumai

  • „PrestaShop“ gali būti gana sudėtinga pradėti mokytis.
  • „PrestaShop“ galima rasti daug temų (dizainų), tačiau daugelis jų nėra labai geros. Gali tekti ilgai jas vartyti, kol rasite tai, kas tiks jūsų internetinei parduotuvei.

Kainodara

„PrestaShop“ yra nemokama, tačiau reikės mokėti už prieglobą ir domeno vardą. Tačiau moduliai ir temos, kuriuos galima įsigyti „PrestaShop“ priedų prekyvietėje, gali kainuoti nemažai. Dauguma jų kainuoja nuo 50 eur.

Dažniausiai užduodami klausimai apie TVS (DUK)

Kuri TVS platforma geriausiai tinka elektroninei prekybai?

Geriausia e. komercijos TVS platforma yra „WordPress“ su „WooCommerce“. Nors kitos e. prekybos platformos taip pat yra geros, daugumai internetinių parduotuvių savininkų „WooCommerce” yra geriausia.

Kuri TVS platforma geriausiai tinka kurti smulkiojo verslo svetainę?

„WordPress“ leidžia itin lengvai sukurti smulkiojo verslo svetainę. Ji turi labai platų temų (dizainų) pasirinkimo spektrą ir leidžia naudotis visais įrankiais, kurių prireiks verslui plėtoti.

Ar galiu naudoti TVS platformą neturėdamas domeno vardo ar hostingo?

Visoms svetainėms reikia hostingo. Kartais jį suteikia platformą sukūrusi įmonė, o kitais atvejais reikės įsigyti iš nepriklausomo tiekėjo.

Ar man reikia TVS, kad galėčiau pradėti tinklaraštį?

Taip, tinklaraščių platforma yra tam tikra TVS, kuri leidžia lengvai skelbti turinį. Yra daug įvairių tinklaraščių rašymo platformų.

Kuri geriausia TVS programinė įranga pažengusiems naudotojams?

Kadangi „WordPress“ yra atvirojo kodo programinė įranga, ją dažnai renkasi pažengę naudotojai ir kūrėjai.

Nors „WordPress“ yra labai patogi pradedantiesiems naudotojams, ji taip pat turi patikimą API, kurią kūrėjai gali naudoti pažangiam pritaikymui.

WordPress parašyta PHP galine dalimi, tačiau priekinė dalis yra pritaikoma, todėl ją galite naudoti su „Headless JavaScript” platformomis.

Ją galima optimizuoti taip, kad būtų užtikrintas įmonės lygio masteliavimas, daugiakalbės funkcijos ir iš esmės visa kita, ko reikia kuriant bet kokio tipo svetainę.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti daugiau apie geriausias TVS platformas.